Oříškově zbarvené oči u lidí. Fotka

Ořechový odstín očí vždy přitahuje a potěší paletou odstínů. To je způsobeno neobvyklou barvou, ve které je zlatá, společně s hnědou a zelenou, spojena do jedné, což dává majiteli jedinečné kouzlo. Chcete-li zdůraznit tento odstín, doporučujeme vám nejprve se seznámit s anatomickými rysy, fotografiemi a nápady pro vytvoření dokonalého makeupu.

Anatomie lidského oka

Oříšková barva očí, jejíž fotografie jsou uvedeny v článku pro informační účely, je jedním z nejobtížnějších barevných odstínů v duhovkové skořápce. Oči, které mají podobné vlastnosti, jsou schopné měnit svou barvu. Může vypadat zeleně nebo zlatohnědě a také tmavě.

Oříškově zbarvené oči u lidí. Fotka

To vše se děje díky duhovce, která je naplněna tekutinou a nachází se za přední oční komorou. Díky své pigmentaci se mění barva oka. S minimálním množstvím pigmentu získají oči modrý odstín, průměrná hodnota dává zelenou barvu. Maximální počet je vlastní lidem s černými nebo hnědými očními duhovkami.

Existuje mylná představa, že barva očí člověka se mění v závislosti na jeho náladě. To však není tento případ, protože tato událost je vysvětlena změnou stupně osvětlení a také vybranou paletou stínů. Mezi Slovany často najdete oči s oříškovou barvou, stejně jako mezi obyvateli Latinské Ameriky.

Důvod, proč oči dosahují toho či onoho tónu, spočívají ve 2 faktorech:

 • ve velikosti vláken membrány duhovky, která ji lemuje;
 • z indikátoru objemu melaninu.

Nejhustší vlákna a velké množství melaninu jsou přítomny u lidí s hnědýma očima, zatímco modrookí mají nejméně. Průměrný index melaninu a stejná tloušťka vlákna mohou dát oční bulvě ořechový tón.

Oříškově zbarvené oči u lidí. Fotka

Podobná barva očí vypadá efektně, pokud je podél okrajů duhovky umístěn jasně pigmentovaný tmavý kruh.

Procento majitelů oříškových očí

Fotografie oříškových očí ukazují, že lidé z pobaltských zemí, Skandinávie a jižní Evropy jsou častými vlastníky této barvy.

Setkání s osobou se skutečnou barvou ořechů se nepovažuje za velmi častý jev. Ve starověku však byli lidé všichni hnědé oči. Jiné barvy byly způsobeny mutací.

Dnes je procento majitelů oříškových očí přibližně 5%.

Vliv na charakter

Oči s ořechovým nádechem jsou přítomny u mnohostranných a kreativních lidí. Jejich majitelé mají různé odstíny nálady a osobnosti. Jsou také velmi společenští, dokážou najít přístup k téměř každé osobě a jsou bezstarostní. Vždy dávají přednost tomu, aby byli v centru pozornosti.

Oříškově zbarvené oči u lidí. Fotka

Lidé, kteří mají převážně podobnou barvu očí, jsou však ve většině případů nejistí. Zároveň spíše bolestně vnímají kritické poznámky, což se stává důvodem k pochybnostem o jejich osobních schopnostech. Z tohoto důvodu je člověk schopen uzavřít se do sebe.

Postava mužů

Oříšková barva očí (fotografie duhovky není schopna vyjádřit její bohatou a neobvyklou barvu, proto je nejlepší vidět takové oči naživo) v síle lidstva je signálem pragmatismu jejich majitele.

Tato osoba je schopna postavit si jakýkoli úkol a jakýmkoli způsobem dosahovat výsledků, aniž by projevovala tyranské dispozice. Ořechový odstín hovoří o zajímavé, docela okouzlující, společenské a hravé osobě.

Mladí muži a muži s podobnými rysy nejsou náchylní k depresím, rychle stoupají, ale v ničem nejsou stálí. Proto to pro ženskou polovinu populace není snadné ve vztazích s muži s oříškově zbarvenýma očima.

Oříškově zbarvené oči u lidí. Fotka

Navzdory tomu jí bude muž při setkání se svou pravou polovinou a při prožívání skutečných pocitů věrný až do konce.

Povaha dívek

Dívky s měděným nádechem očí mají náklonnost ke svým příbuzným a také ctí a zachovávají rodinné hodnoty. Důležitou prioritou pro ně je stabilní dobře placená práce a akumulace kapitálu.

Druhou stranou toho všeho je extravagance, protože představitelé tohoto pohlaví utrácejí peníze tak snadno, jak vydělávají. Takové ženy jsou velmi jemné, zasněné, přátelské a klidné. Mají talent na hraní. Manželka s oříškovými očima bude pro muže vynikajícím společníkem, rodina bude na prvním místě.

Perfektní make-up pro oříškové oči

Barva očí v lískových ořích (fotografie vám pomůže vybrat ten správný stín pro podobný odstín a vytvořit dokonalý make-up, který zdůrazňuje barvu duhovky) kombinuje několik jasných barev najednou. V tomto ohledu si můžete vybrat téměř všechny možnosti stínování a líčení očí.

Jakékoli experimentování vám umožní vybrat správný odstín stínů a způsob jejich použití. Jak již bylo řečeno, při vytváření dokonalého makeupu je třeba dodržovat některé téměř univerzální tipy:

Co lze použítCo se nedoporučuje zvolit
 • Chcete-li zdůraznit jednu z barev přítomných v očích, je nutné vybrat stíny kontrastních odstínů. Aby byly oči zelenější, je lepší aplikovat růžové nebo lila stíny. Pro zdůraznění hnědého odstínu je vhodné použít fialovou barvu stínů.
 • Pro všestranný vzhled můžete použít oční stíny s přirozenými odstíny. Dnes každý výrobce kosmetiky vyrábí palety pro jakýkoli den. Mají nažloutlé, béžové a nahnědlé barvy. Výsledkem je, že tyto palety budou perfektně kombinovány s oříškovými duhovkami a vytvoří tak diskrétní denní make-up.
 • Abyste zabránili matnému vzhledu, musíte vytvořit barevné akcenty.
 • Chcete-li zdůraznit zářivost očí, je vhodné použít růžově nebo zlatě lesklé palety. Je nutné použít takové stíny v malém objemu a rozložit na střední část horního víčka a do rohů. Podobná technika líčení může vaše oči otevřít a rozzářit.
 • Pokud je barva oční duhovky tmavší, kvůli které je zeleně a zlatý tón špatně viditelný, můžete použít oční linku a černou řasenku. Pokud je duhovka světlejší, je nejlepší volbou hnědá řasenka. Výsledkem je, že vzhled nebude příliš drsný, ale pouze zvýrazní neobvyklou barvu oka.
 • Chcete-li zdůraznit velké oči, je nejlepší použít oční linku, která vyžaduje jít podél obrysu. Taková technika líčení bude zdobit orientální typ vzhledu. Pokud je však duhovka světlá, oční linka pouze zúží velikost očí. Proto je vhodné vzít si pouze horní víčko. Můžete to udělat bez oční linky úplně.
 • Nejlepší je obarvit obočí hnědou tužkou.
 • Aby se vzhled nezdál být docela hrubý, je nežádoucí použít k barvení obočí černý nebo šedivý odstín. Ten není příliš ostrý a vypadá přirozeně. Taková studená barva obočí však nebude harmonizovat s teplou barvou duhovky. Výsledkem je, že obličej bude vypadat neharmonicky.
 • Při vytváření denního make-upu se nedoporučuje používat příliš syté stíny tmavých tónů.
 • Pokud použijete vínové odstíny, bude vypadat ponurý a bolestivý.
 • Pokud zvýrazníte ořechový odstín duhovky nazelenalými nebo studenými odstíny, bude vypadat ponurý.

Chcete-li zdůraznit ořechovou duhovku, je povoleno použít jakoukoli tradiční metodu krásy. Posledním z nich může být výběr kontury, záhybů, kočičích očí, šípů nebo kouřových očí. Při aplikaci make-upu je velmi důležité nepřekrývat kombinaci stínu a světla v očích. Určitě musí zdůraznit neobvyklý prvek ve svém vzhledu.

Při vytváření večerního make-upu, aby byl efekt vynikající, doporučujeme dodržovat následující body:

 1. Zpočátku je nutné na víčka nanést podklad. Poté musíte nahoře nanést vrstvu béžových stínů. Roh oka bude muset být retušován černou tužkou.
 2. Střední část mobilního víčka by měla být pokryta odstíny šeříkové barvy s leskem. Záhyb musí být trochu ztmaven vínovým odstínem, který jej zastíní blízko vnějšího koutku oka.
 3. Měkkou hnědou tužkou kayal obrysujte konturu očí. Dále byste měli použít štětec k zastínění čáry tak, aby kontura plynule splývala s hlavní barvou stínů. Nakonec je třeba řasy nalíčit černou nebo hnědou řasenkou. Vrstva musí být dvojitá.

Oříškově zbarvené oči u lidí. Fotka

Při vytváření každodenního každodenního líčení musíte vyhladit akcenty, aby ladily s každodenním vzhledem. K tomu je nejlepší použít neutrální tóny, jako je fialová, vínová nebo růžová. Ten by však měl být velmi malý.

Podrobné pokyny pro vytvoření denního make-upu pro barvu lískové duhovky:

 1. Zpočátku pomocí základního nátěru byste měli připravit pokožku očních víček. Když je základní nátěr zcela absorbován, budete muset na povrch rovnoměrně aplikovat stíny s neutrální barvou. K tomu se hodí béžová.
 2. Pomocí růžové nebo fialové tužky musíte nakreslit čáru poblíž řas na horním pohyblivém víčku. V blízkosti vnějších rohů očí je nutné dokončit kreslení ostrých ocasů, abyste získali šipky. V tomto případě by měl být tlak minimální, protože make-up je denní.
 3. Ke kreslení dolního okraje řas je nutná šedá tužka. Pomocí silného štětce budete muset nakreslené čáry trochu zastínit.
 4. Špičky řas by měly být lehce přelakovány řasenkou.
Oříškově zbarvené oči u lidí. Fotka
Foto: barva oříškových očí je krásně zvýrazněna růžovou tužkou

U kouřového líčení se doporučuje použít tmavé stíny teplých barev. Pro oříškovou barvu duhovky nejsou vhodné studené šedé nebo modré odstíny stínů. Doporučuje se používat palety s červenými, teplými šedými, čokoládově hnědými nebo lilkovými odstíny.

Podrobný popis metody vytváření kouřového makeupu:

 1. K vytvoření kouřového vzhledu se doporučuje použít černou tužku s červenou barvou. Je nutné aplikovat silnou linii na horní a dolní víčka. Poté budete muset linky zastínit štětcem.
 2. Poté je na základní vrstvu stínů nutné aplikovat stíny se zlatou třpytivou barvou ve formě tenké vrstvy. Tento odstín musí být také přidán pod spodní řasy. Pohyby by měly být lehké.

Ke zvýšení nazelenalého odstínu duhovky se doporučuje použít jemně zelený oční stín. K tomu jsou vhodné teplé zelené tóny místo polotónů a studené. Můžete také použít zlatozelené palety, protože dobře fungují s přirozeným zlatým tónem v duhovce.

Pokud nemůžete najít správný zelený odstín, doporučujeme k dosažení dokonalého odstínu namíchat hnědé a nazelenalé barvy.

Podrobné pokyny pro zvýraznění zelených očí:

 1. Při použití palety musí být střední odstín ve formě žlutozeleného tónu rozložen po celém víčku. Stíny musí být dobře zastíněny do záhybu. Na druhé z nich budete muset použít tmavě zelenou barvu. Na záhyb by měl být aplikován světle zelený tón, který je smíchán s tmavou barvou a zastíněn.
 2. Potom musí být pod obočí na pohyblivém víčku nanesen nejsvětlejší odstín stínů. Tento odstín se doporučuje používat jako zvýrazňovač. Dále musíte odstínovat odstíny stínů a odstranit všechny nedostatky.
 3. Pro oční linky je vhodné použít černou tužku nebo štětec, na které byste měli nejprve nanést oční stíny. Budou muset přizpůsobit dolní a horní víčka. Chcete-li zvýraznit vnitřní rohy očí, musíte použít zlatou tužku. Poté by měla být jeho čára spolu s černou zastíněna štětcem.
 4. K oddělení a prodloužení řas se doporučuje použít černou řasenku. Před barvením řas je možné je mírně zvlnit.
 5. Nakonec musíte použít krémový zvýrazňovač, který zvýrazní ořechovou barvu duhovky. Chcete-li dát obličeji svěžest, je vhodné použít zvýrazňovač teplého tónu. Je nutné jej aplikovat na vyčnívající části tváří, nad obočí a na rohy. V případě potřeby můžete použít třpyt.

Šperky a doplňky

Oříšková barva očí (fotografie majitelů takové duhovky vám řeknou, které šperky a doplňky lépe zvýrazní vzácný odstín očí) se hodí k náušnicím a vlasovým doplňkům, které jsou vyrobeny ze zlata. Doporučujeme nebrat stříbrné výrobky pro spravedlivé pohlaví, protože studená barva tohoto drahého kovu neharmonizuje s odstínem oční duhovky.

Oříškově zbarvené oči u lidí. Fotka

Dekorace ze dřeva v etnickém stylu budou vypadat dobře. V takovém případě bude vzhled mnohem měkčí. Proložené smaragdy z drahých kovů pomůže zdůraznit krásné oči a dát jim lesk. Pro každodenní použití si můžete vyzvednout vícebarevné výrobky vyrobené ve stylu etnicity a boho.

Proto byste neměli používat hnědé nebo zelené kameny, ale rozhodnout se pro fialové nebo růžové výrobky, protože takové odstíny umožní oříškovým očím odhalit v celé své kráse.

Na pozadí těchto očí vypadají výrobky s tyrkysovými, akvamarínovými a modrými odstíny také krásně. Tato paleta zvýrazňuje žluté skvrny, které jsou mezi majiteli těchto očí velmi časté. Doporučuje se vyzkoušet tanzanit s modrým odstínem, stejně jako fialový křemen, růžový turmalín nebo ametyst.

Oříškově zbarvené oči u lidí. Fotka

Topaz, jantar, achát, granát a onyx jsou vhodné jako drahé kameny a polodrahokamy. Kromě doplňků z červeného nebo žlutého zlata můžete použít i šperky z mosazi nebo bronzu.

Pro zdůraznění velkolepých externích dat jsou drahé šperky perfektní, ve kterých jsou safíry, smaragdy, rubíny nebo diamanty. Můžete experimentovat se šedými nebo černými perlami, stejně jako s černým onyxem.

Oříšková barva očí je považována za neobvyklou a poměrně vzácnou. To je způsobeno skutečností, že duhovka má tři odstíny najednou, a to: hnědou se zelenou a zlatou. Popis a fotografie vám umožní určit charakter osoby, stejně jako zvolit vhodný make-up a doplňky, které zdůrazní neobvyklou barvu očí.

Video oční barvy očí

Make-up pro oříškové oči:

Ohodnoťte článek
Móda, styl, líčení, manikúra, péče o tělo a obličej, kosmetika
Přidat komentář

Makeup

Manikúra

Účesy