Francouzský účes, který nevyžaduje styling pro střední, krátké a dlouhé vlasy. Fotka

Hlavní výhodou francouzského účesu, který nevyžaduje styling, je vše dokonalý účes dosáhnete za pár minut... To potvrzuje fotografie takových možností designu vlasů. Žena se po probuzení nemusí příliš snažit. Neposlušné prameny stačí česat a upravovat.

Funkce účesu

Existují francouzské účesy pro ženy i muže. Ale jsou to dívky, které si je nejčastěji vybírají pro sebe. Tento účes pochází z minulého století a stále neztrácí svůj význam. V mnoha kadeřnických salónech je diskutovaný účes nazýván jedním z nejoblíbenějších dodnes.

Moderní mistři to zvládli perfektně, ale čas od času se snaží úkol zjednodušit. Například místo skládací břitvy jsou konce zpracovány běžnými nůžkami.

Francouzský účes, který nevyžaduje styling pro střední, krátké a dlouhé vlasy. Fotka

Je zajímavé, že účes, pokud je správně vybrán a vyzdoben, může vyhovovat jak mladé školačce, tak přísné dospělé ženě.

Účes má další zajímavé funkce:

 • ve většině případů je tu třesk (i když je to dovoleno dělat v různých variantách a dokonce ho frézovat);
 • na temeni a zadní části hlavy je vytvořen jasný znatelný objem;
 • diskutovaný účes je povoleno provádět pouze na mokrých vlasech (toto je povinné pravidlo pro kadeřníka);
 • při zdobení účesu je zvolena speciální technika aplikace pramene na pramen (má také druhé jméno, běžnější u kadeřníků - "ve 2 tryskách");
 • účes vám umožní skrýt mnoho přirozených nedostatků vzhledu a zdůraznit výhody;
 • vypadá stejně dobře na rovných i vlnitých, kudrnatých vlasech;
 • různé možnosti účesu umožní každé ženě vybrat si ten nejvhodnější.

Francouzský účes, který nevyžaduje styling pro střední, krátké a dlouhé vlasy. Fotka

Výsledkem je účes, který vám umožní vypadat skvěle, a to i bez složitých dlouhých stylů. Umožňuje vytvářet jak přísné lakonické, tak hravé romantické obrázky. Nezapomeňte však, že technika provádění takového účesu je poměrně komplikovaná, takže jí můžete důvěřovat pouze profesionálům.

Pros pro účes:

 • všestrannost - vhodná pro různé typy vlasů (s výjimkou velmi tenkých);
 • snadnost péče;
 • vlasy vždy vypadají efektně a dobře upravené;
 • i když točení mírně naroste, účes vypadá stylově a není nutné okamžitě běžet ke kadeřníkovi;
 • diskutovaný účes nikdy nevyjde z módy a zůstává relevantní v každém ročním období;
 • s takovým účesem je pohodlné jak v zimě, tak v létě a kdykoli v jiném ročním období (nejedná se o sezónní, ale o univerzální účes);
 • můžete experimentovat se styly oblečení, protože účes vyhovuje různě.

Nevýhody účesů:

 • Je velmi obtížné to udělat sami správně, proto je lepší důvěřovat vlasovému stylingu kadeřníkovi;
 • účesy nemusí fungovat pro tlusté velké ženy;
 • některé možnosti účesu vyžadují speciální příslušenství, například speciální skládací břitvu;
 • muset pravidelně navštěvovat kadeřnictví.

Francouzský účes, který nevyžaduje styling pro střední, krátké a dlouhé vlasy. Fotka

Nejprve je vhodný účes pro ženy se správnými rysy obličeje. Nakonec je všechny odhaluje a zdůrazňuje. Stylisté doporučují zvolit účes pro štíhlé a křehké dívky. V tomto případě správně ostříhané vlasy dále zdůrazní jejich ladnost, něhu, ženskost.

Buclaté velké ženy by měly tento účes volit opatrně. V některých případech může významně zatížit celý obraz. Účes je špatně vhodný pro majitele tenkých vlasů. Jeho roztrhané okraje vizuálně činí kadeře ještě vzácnějšími.

Účes na hustých hustých vlasech vypadá perfektně. Vyhýbat se účesům se doporučuje také dívkám s výraznými lícními kostmi a / nebo širokým krkem.

Odrůdy francouzských účesů, které nevyžadují úpravu

Francouzský účes, který nevyžaduje styling, jehož fotografii najdete níže v článku, má mnoho odrůd. Díky tomu si téměř každá žena může vybrat pro sebe nejvhodnější variantu.

Garson

Garson je krátký „chlapecký“ účes, který je také ideální pro ženské nežné dívky. Mezi dalšími možnostmi vyniká současně s jasnými, ale zároveň zaoblenými hladkými čarami.

Když kadeřník dělá tento účes, dělá vnější stupnici pramenů. Výsledkem je, že minimální délka vlasů je ve spodní části zadní části hlavy a nahoře ve stejné oblasti je vytvořen jasný objem.

Francouzský účes, který nevyžaduje styling pro střední, krátké a dlouhé vlasy. Fotka
Garcon - jeden z francouzských účesů, které nevyžadují styling

Nejlepší je zvolit tento účes pro rovné vlasy nebo minimálně kudrnaté vlasy. Pokud jsou kudrlinky příliš kudrnaté, bude výsledný účes příliš svěží. Majitelům jemných vlasů se účes bude líbit. Koneckonců, je to nejjednodušší způsob, jak vizuálně přidat objem vašim vlasům.

Ale je třeba si uvědomit, že tento účes zcela otevírá krk. Prameny na zadní straně hlavy jsou minimální délky. Krk by proto neměl být příliš široký. Nejlépe tenký a půvabný.

Dívky s miniaturními jemnými rysy mají obzvláště rádi „garcon“. Díky diskutovanému účesu se jim podaří získat nejjemnější a dojemný obraz. Aby váš účes vypadal stylově a elegantně, nemusíte používat mnoho speciálních stylingových produktů.

Náměstí

Caret je další zajímavá možnost francouzského účesu. Je vhodný pro krátké až střední vlasy. Zároveň je účes ideální pro jakýkoli tvar obličeje.

Tabulka vám sdělí hlavní vlastnosti této možnosti:

Funkce účesuklady
HlasitostDokáže vytvářet i na jemných vlasech.
VzdušnostÚčinku lze dosáhnout bez zvláštních prostředků.
VrstveníDíky vícevrstvému ​​účesu se účes zdá být objemnější.

Je to čtverec, který je povoleno provádět ve francouzském stylu s ofinou nebo bez. Kromě toho se účes nachází jak v klasické verzi, tak asymetrické, podlouhlé, s odsazeným středem.

Francouzský účes, který nevyžaduje styling pro střední, krátké a dlouhé vlasy. Fotka

Dnes začíná být takový účes s kovbojskými tóny opět velmi populární. Bylo to zapomenuto v 80. letech. v minulém století a nyní znovu přitahuje pozornost žen. Chcete-li jej vytvořit, nejprve se na vlasy provede podlouhlý čtverec s kaskádou. Po vysoušeči vlasů a speciálním spreji se ukázalo, že dosáhnete požadovaného účinku. Tento účes se také nazývá „divoký“.

Sessun

Sessun je vintage verze francouzského účesu. Obvykle se to provádí krátkými půlkruhovými rány. Boční prameny končí krátké. Ale moderní možnosti diskutovaného účesu se nacházejí i u podlouhlých třesků nebo u copu.

Stylisté poznamenávají, že starší ženy s tímto účesem mohou omlazovat několik let. A mladé dívky s ní získávají individualitu. Celkový účes se navíc stává objemnějším a objemnějším.

Francouzský účes, který nevyžaduje styling pro střední, krátké a dlouhé vlasy. Fotka

Klasická verze krátkého účesu úplně otevírá krk, ale pokud je vytvořena pro střední vlasy, bude možné skrýt některé nedostatky, ale často budete muset upravit účes. A měl by to udělat zkušený profesionální kadeřník.

Gavroche

Francouzský účes, který nevyžaduje styling (jeho fotografie vám umožní vizuálně studovat různé možnosti účesu), upoutal pozornost v polovině minulého století, kdy byl uveden film Les Miserables. Tam mohli diváci obdivovat jeho verzi Gavroche.

Jedná se o odvážný a nápadný účes, který bude vyhovovat ženám všech věkových skupin. Hlavní věc je, že dívka má krásnou linii lícních kostí a dlouhý půvabný krk. Účes je velmi vhodný pro miniaturní ženy s malými rysy obličeje.

Francouzský účes, který nevyžaduje styling pro střední, krátké a dlouhé vlasy. Fotka

V procesu vytváření účesu kadeřník odstřihne prameny po celé hlavě, aby byly po stranách krátké. Pouze vlasy v zadní části hlavy zůstávají podlouhlé. Tuto oblast lze upravovat pomocí fénu a vytvářet nádherné velkolepé vlny. V případě potřeby lze klasickou verzi účesu mírně změnit. Například udělejte objemnější oblast v zadní části hlavy nebo udělejte ofinu.

Skřítek

Účes Pixie má i jiná jména. Například Elf. Díky této možnosti bude každý obrázek sladší, jemnější a ženštější. Je vhodný zejména pro dívky s tenkými tvářemi a drobnými rysy.

Francouzský účes, který nevyžaduje styling pro střední, krátké a dlouhé vlasy. Fotka

Nestylový francouzský účes Pixie může udělat jakýkoli účes svěží. To platí i pro ty nejlepší vlasy. Nesmíme však zapomenout, že účes otevírá bradu a krk, jak vidíte na fotografii. Účes umožňuje ženě vypadat mladistvěji a cítit se uvolněně.

Francouzský trhat

A nejneobvyklejší extravagantní verze diskutovaného účesu může být nazývána francouzským trhat. Pro něj je objem vytvořen nahoře, stejně jako roztrhané prameny po stranách. Zajímavé je, že kadeřník bere břitvu. Je to ona, která vám umožní vytvořit neobvyklou roztrhanou strukturu pramenů.

Toto je klasická verze. Moderní kadeřníci si ale stále častěji vybírají obyčejné nůžky a nevědí, jak správně pracovat se skládací žiletkou. Pak ale není vždy možné dosáhnout požadovaného ohromujícího efektu.

Francouzský účes, který nevyžaduje styling pro střední, krátké a dlouhé vlasy. Fotka

Mezi hlavní výhody účesu je třeba zdůraznit absenci potřeby stylingu. Nemusíte používat ani speciální nástroje. Musíte jen vlasy vyschnout a jen je rozčesat. Elegantní styl pro každý den bude připraven okamžitě.

Fazole

Bob účes je další univerzální možnost. Nemůže být zaměňována s žádným jiným účesem. Z boku silueta připomíná fazole nebo fazole. Možná proto dostal účes své legrační jméno.

Francouzský účes, který nevyžaduje styling pro střední, krátké a dlouhé vlasy. Fotka

Tento účes má mnoho výhod. Prostě to zapadá a poskytuje neomezené možnosti experimentování. Klasická verze takového účesu je podobná čtverci, ale provádí se bez rovného spodního řezu.

Vlastnosti práce s různými délkami a typy vlasů

Francouzský účes, který nevyžaduje styl (každý může studovat jeho fotografii), si obzvláště často vybírají dívky s krátkými kadeřemi. Ve výsledku budete muset vynaložit minimum času a úsilí na vytvoření stylového jasného obrazu.

Ze všech typů účesů je nejlepší zastavit se na trhat nebo gavroche, které byly popsány výše:

 • Při vytváření francouzského účesu pro krátké vlasy jsou okcipitální prameny obvykle frézovány. Samostatně je třeba poznamenat, že důraz je kladen na oči.
 • Pokud chce dívka vypadat jasně a stylově bez velkého úsilí, měla by si vybrat právě takovou možnost účesu. Dokonce i ranní probuzení s pravidelným hřebenem dosáhne dokonalého výsledku.
 • U krátkých vlasů je třeba účes provádět obzvláště opatrně a pečlivě. Jakýkoli nesprávný pohyb nůžkami může výsledek zničit. Nejlepší je vyhledat pomoc zkušeného profesionálního kadeřníka. Pokud se účes přesto provádí doma, mělo by to být provedeno co nejopatrněji a nejopatrněji. A kromě toho - zásobte se několika vysoce kvalitními zrcátky najednou a udělejte si čas.
 • Pokud se účes provádí na středních vlasech, jsou obvykle poskytovány ofiny. S ní bude obličej ladnější a ženštější.Zároveň si ženy v jakémkoli věku mohou vybrat účes pro sebe - dokonce i starší osoby. V tomto případě rány a vyčnívající prameny v blízkosti obličeje pomáhají skrývat vrásky a obecně obnovují obraz.
 • Nejčastěji se jedná o čtverec, který se provádí na středních vlasech. Tento účes se snadno změní i na slavnostní účes. K tomu byste měli použít různé světlé vlásenky, obruče. Zralým ženám se příliš mnoho doplňků nedoporučuje. Nejlepší je pro ně používat minimálně diskrétní lakonické šperky.
 • Sessun lze provádět také na středně dlouhých vlasech. Ale stejně jako u krátkých kadeří budete muset kadeřníka navštěvovat velmi často. Když prameny narostou i trochu, celková přesnost obrazu se ztratí. Naléhavá potřeba napravit situaci.
 • Sessun pro střední vlasy vám umožní vizuálně zúžit široký obličej. Vizuálně se stává půvabnějším a štíhlejším.
 • Stříhání středních vlasů doma je o něco jednodušší než stříhání krátkých vlasů. Dojde-li v procesu k malým chybám, pak to obecně nezkazí celkový obraz. Kromě toho lze snadno upravovat vlasy střední délky.
 • Účesy vypadají skvěle na polodlouhých pramenech. V případě potřeby můžete snadno a jednoduše zvládnout vytvořit slavnostní velkolepý styl i pro sebe.
 • Účes na polodlouhých vlasech dokáže šikovně skrýt některé nedostatky vzhledu. Účes také zdůrazní důstojnost a odhalí jasné jednotlivé rysy ženy.
 • Chcete-li mít více možností pro obrázky, nezapomeňte na různé styly. Bude zajímavé experimentovat s nimi pomocí různých doplňků. Může to být různé vlásenky, vlásenky, stuhy, obruče, neviditelné. Ale i bez dalších dekorací bude možné vytvořit okázalý obraz pomocí kulatého hřebenu. To je jedna z hlavních výhod účesu - stačí jej česat, potřásat hlavou a účes vypadá nádherně.
 • Pokud se účes s polodlouhými vlasy nudí, můžete situaci vždy snadno napravit. Bude stačit zvolit novou možnost, například pro střední nebo krátké vlasy.
 • Ne všechny francouzské účesy jsou vhodné pro dlouhé kadeře. Ale některé z nich lze přizpůsobit zvolenému účesu. Účes zvláště zaujme dívky, které se připravují do práce nebo do školy brzy ráno a nemají čas na dlouhý styling. Jak víte, dlouhé vlasy obvykle berou od svého majitele hodně energie.
 • Někdy musíte celé ráno strávit před zrcadlem, abyste dosáhli dokonalého výsledku. V tomto případě se francouzský účes stane pro ženu skutečnou spásou. V každém případě bude možné vypadat skvěle.
 • Je důležité zvolit účes pro dlouhé vlasy, ve kterém budou poblíž obličeje tenké úhledné prameny. Kudrliny to v tomto případě krásně rámují a zdůrazňují důstojnost vzhledu. Prameny s vysoce kvalitním účesem vypadají skvěle i bez úpravy. Stačí je kartáčovat / česat.
 • Francouzské účesy jsou stejně vhodné pro rovné i kudrnaté vlasy. Můžete je dokonce udělat pro svěží, silné kadeře. Jedná se o jeden z mála účesů, které jsou vhodné pro tento typ vlasů. Francouzské stříhání vlasů je obzvláště obtížné pro kadeře nebo světlé vlny. Nezapojujte se do nezávislých domácích experimentů.
 • U tenkých vlasů je účes špatný. Výsledkem je, že účes nemusí vypadat příliš elegantně. Zvláště pokud je to volba se ztenčením konců. Je také obtížné vytvořit objem z velmi tenkých a tenkých vlasů, například na koruně.

Algoritmus vytváření účesu

Francouzský účes, který nevyžaduje styling, jehož fotografie by měla žena studovat před odchodem do kadeřnictví, se provádí podle zvláštního schématu. Ten musí být pečlivě dodržován, aniž by se kamkoli stahoval.

Francouzský účes, který nevyžaduje styling pro střední, krátké a dlouhé vlasy. Fotka

Francouzský účes již ve své podobě naznačuje přítomnost rány. Mělo by mít objem v zadní části hlavy a podlouhlých spáncích.Pouze zkušený profesionální kadeřník může všechny tyto podmínky řádně dodržovat. Z těchto nástrojů budete muset použít pouze ty nejjednodušší. Jedná se o vysoce kvalitní nůžky a hřeben, stejně jako speciální břitvu, ředicí nůž.

Nejprve budete muset všechny kadeře umýt nebo důkladně zvlhčit, aby bylo s nimi pohodlnější pracovat. Poté budou prameny rozděleny do několika rozchodů. K tomu budete muset použít speciální vlásenky.

Ve výsledku by mělo být několik zón: na spáncích, koruně, šíji. V druhém případě musíte vybrat 9 částí najednou. Budou sdílet horizontální a vertikální dělení.

Účes začíná na středovém náměstí. Toto je spodní část zadní části hlavy.

Dále budete potřebovat:

 1. Vezměte první tenký pramen (jemným hřebenem) a zvedněte jej. Odřízněte je asi 1,5 cm od extrémní zóny růstu vlasů na krku. Optimální délka pramene se určuje v závislosti na přáních samotné ženy. Obvykle nepřesahuje 7-8 cm, často se volí kratší varianta.
 2. Oddělte jednotlivé prameny ve vodorovném směru. Optimální vzdálenost je přibližně 5 mm. Jsou staženy a zpracovány speciálním ředicím nožem. Zpracování by mělo být maximálně 1 cm vysoké.
 3. Podle schématu z předchozího kroku odřízněte všechny týlní čtverce. Uprostřed této oblasti by měla být výška zpracování o 1 cm větší než ve spodní části. A výška v horní části je o 1 cm větší než ve středu. Obecně platí, že v zadní části hlavy musíte provést frézování maximálně 3 cm.
 4. V oblastech chrámů udělejte 1/2 křížového loučení. Měli byste začít na pravé straně.
 5. Hřebeny pramenů horní části spánků hřebete k obličeji a zpracujte pomocí ředicího nástroje, přičemž přesně zohledněte délku kudrlin v zadní části hlavy.
 6. Přejít na zpracování spodních čtverců u chrámů. V tomto případě proces začíná znovu z pravé strany a postupně se pohybuje doleva.

Provedení účesu Garson je poněkud obtížnější. V tomto případě se prameny v oblasti koruny ořezávají od koruny k čele tím, že se navzájem překrývají. Poté jsou vlasy zpracovány speciálním ředicím nožem. Dostávají také tvar a rány.

Francouzský účes, který nevyžaduje styling pro střední, krátké a dlouhé vlasy. Fotka

Nezapomeňte zkontrolovat výsledek na konci - jak hladký to dopadlo. Je vhodné to udělat jednoduše porovnáním pramenů. Chyby v této fázi lze snadno odstranit pomocí nůžek.

Musíte dokončit proces rámem v čelisti (dolní), třesky, chrámy. Chrámy budou trojúhelníkové a nebudou delší než okraj čelisti. Na zadní straně hlavy si můžete vybrat jak víceúrovňovou linii vlasů, tak oválný tvar. Optimální délka ofiny je až k mostu nosu nebo obočí.

Populární francouzský účes, který nevyžaduje styling, lze provést různými způsoby. Fotografie účesů vám řeknou, jak jednotlivé možnosti vypadají. Mezi nimi si každá dívka může najít vhodnou pro sebe.

Francouzský účes video

Mistrovská třída: krátký francouzský účes Sessun:

Ohodnoťte článek
Móda, styl, líčení, manikúra, péče o tělo a obličej, kosmetika
Přidat komentář

Makeup

Manikúra

Účesy