Evropská manikúra. Co to je, technologie provedení, fotografie

Evropská manikúra je jedinečná technika péče o nehtovou destičku bez použití piercingových a řezacích nástrojů určených k zajištění estetické krásy rukou dodávají ženě nebo muži extrémně bezbolestné a jen příjemné pocity. Popularita jedinečné „neomítnuté“ techniky je vysvětlena moderními technickými inovacemi, které umožňují provádět tato sezení jak v kosmetických salonech, tak doma.

Vlastnosti evropské manikúry

Historie manipulací s péčí o nehty ve vývoji civilizace je považována za jednu z nejstarších, která se datuje tisíciletí. Archeologové našli sady pro zpracování nehtových destiček během vykopávek v ruinách Babylonu. Nalezené nástroje jsou staré asi 3000 let.

Evropská manikúra. Co to je, technologie provedení, fotografie
Evropská manikúra je šetrnější

Studie nalezených artefaktů umožnila provést úžasný objev - ukázalo se, že manikúrní obchod nejen existoval ve starověkém Egyptě, ale také úspěšně prosperoval. Není náhodou, že docela profesionální recepty na krásu, včetně nehtů, byly popsány ve slavné knize královny Kleopatry.

V Celestiální říši měly dlouhé a dobře upravené nehtové destičky trochu jiný význam - svědčily o moudrosti jejich majitele. Ve starověkém Rusku byla péče o nehty, zejména účes, zahalena tajnými a pověrčivými znaky, byla více emotivní než estetická.

Umění manikúry v jejím moderním zastoupení se formovalo kolem poloviny 19. století. a od té doby se neustále zdokonaluje, sleduje módní trendy a technologické inovace. Techniky péče o ruce tradičně sestávaly z lázní k namočení nehtových destiček, následovaných zpracováním pomocí nůžek a jiných řezných nástrojů.

Evropská manikúra. Co to je, technologie provedení, fotografie

Historici spojují vývoj neomítnuté metody péče o nehty s vládou francouzského krále Ludvíka Filipa, pro kterého, jak říká legenda, byla vyvinuta technika, která se stala populární mezi aristokratickými vrstvami společnosti.

Název „evropská manikúra“ znamená jemný a bezpečný způsob provádění postupu. Podstata kosmetického rituálu spočívá ve vlastnostech přípravy a ošetření kutikuly, na které se nanáší speciální odstraňovač kapaliny. Výrobek obsahuje kyseliny a další látky, které pomáhají změkčit a rozpouštět tuto oblast pokožky.

Jediné, co pánovi zbývá, je chránit tělo nehtu - pohybovat se a odstraňovat kutikulu pomocí speciální oranžové tyčinky nebo zatlačovače / škrabky. Boční válečky také zůstávají neporušené, pouze se stejným nástrojem mírně zatlačí.

V takovém případě jsou vyloučeny jak poškození kůže, tak nehtové ploténky a výskyt krve nebo bolestivých ran. Zasedání kompetentně provedených manipulací nezpůsobuje žádné nepříjemné pocity, efektivní účinek po několika recepcích přetrvává po mnoho měsíců.

Výhody a nevýhody

Evropská manikúra je zásadně novou metodou péče o ruce, jejíž hlavní výhodou je skutečnost, že pokožka kolem nehtové ploténky není odříznuta, ale jemně zatlačena dozadu, a poté je učiněn tradiční soubor nezbytných opatření.

Evropská manikúra. Co to je, technologie provedení, fotografie

Výhody navrhované technologie spočívají v následujících faktorech:

 • Neohraničený postup je vhodný zejména pro lidi s křehkými, křehkými a tenkými nehty a také s jemnou pokožkou, která vyžaduje jemné zacházení s pokožkou kvůli těsně odsazeným kapilárám.
 • Prezentovaná možnost, která se používá doma, se vyznačuje významnou nákladovou efektivitou jak ve finančních prostředcích vynaložených na nadcházející zasedání na nákup potřebných materiálů, tak z hlediska času - standardní postup nebude trvat déle než 20 - 30 minut.
 • Důležitým plusem je emoční faktor. Taková jemná technika nezpůsobuje panický strach ještě předtím, než kovové pinzety zahájí svoji „lemovací“ práci. V procesu provádění evropské manikúry nejsou žádné bolesti ani jiné nepříjemné pocity doprovázené pocitem nepohodlí.
 • Obzvláště důležitá je nekrvavost a hygiena postupu, nehrozí riziko infekčních infekcí.
 • Kutikula v procesu uspořádaných událostí není vystavena mechanickému namáhání, práce pána je zaměřena na uvolnění nehtového lůžka. Taková manipulace posiluje kořen nehtu, podporuje jeho růst a poskytuje volný přístup kyslíku.
 • Možnost nahrazení řezných nástrojů kosmetikou, která dokáže účinně změkčit strukturu pokožky, umožňuje její zpracování bez ostré pinzety (pinzety), po které se další růst kutikuly výrazně zpomalí, takže manikúru lze provádět mnohem méně často.
 • Použití odstraňovačů, které obsahují vitamíny, ovocné a mléčné kyseliny, rostlinné oleje a výtažky, má pozitivní vliv na stav nehtových destiček a pokožky, zlepšuje kvalitu pokožky, odstraňuje odumřelé tkáně bez poškození života.

Prezentovaná technika má však určité nevýhody a objektivní nevýhody.

Při výběru této techniky je třeba vzít v úvahu takové významné okolnosti:

 • Evropská manikúra není vhodná pro lidi s problematickou kůžičkou - deformovanou, suchou, pozměněnou, rychle rostoucí a hustou;
 • tato technika není vhodná pro prodloužené nehty;
 • proces přechodu z klasické techniky pomocí nůžek a jiných řezných nástrojů na neomítnuté postupy je spojen s nutností častější obnovy prováděného povlaku;
 • aby byla pokožka co nejměkčí a nejpoddajnější, je nutné pravidelně zajišťovat nezbytné manipulace - systematicky zatlačovat kutikulu, ošetřovat ji speciálně vybranými zvlhčujícími a výživnými prostředky obsahujícími rostlinné složky;
 • v některých případech mohou prostředky používané ke změkčení kůžičky způsobit alergickou reakci;
 • výsledek provedených postupů lze pozorovat až po 5-6krát.

První sezení navrhované neomítnuté techniky se doporučuje uskutečnit v salonu, kde tyto služby bude poskytovat profesionální zaměstnanec s technikou zdokonalenou k dokonalosti a získanými zkušenostmi.

Druhy evropské manikúry

Specialista na salon vám pomůže vybrat správnou techniku, která objektivně posoudí vlastnosti pokožky, stav nehtových plotének, s přihlédnutím k osobním preferencím klienta. Mistr nejen provede všechny potřebné manipulace, ale také poskytne užitečné rady a doporučení pro vlastní zpracování nehtů doma.

Evropská manikúra. Co to je, technologie provedení, fotografie

Evropská manikúra je příležitostí pro individuální přístup k udržení rukou ve správném stavu pro dobře upravenou dámu.

Tabulka ukazuje nejoblíbenější typy vyvinutých technik a jejich stručné charakteristiky:

Jména technikůVlastnosti kosmetických činností
Mokrá (horká) manikúraPředložená technika (macerace), připomínající určitý druh relaxace, je považována za elitní, vhodnou pro křehké nehty a je také používána v přítomnosti slabých, silně zarostlých, někdy zraněných kvůli tvorbě bolestivých mikrotrhlin kutikuly.

K minimalizaci těchto komplikací se používají horké lázně, jejichž teplota dosahuje 50 ° C. Prsty jsou ponořeny do nádoby s vyhřívaným krémem, olejem (například olivovým), krémem nebo zvlhčující esencí. Oslabené nehty, včetně talířů po budování nebo neúspěšném odstranění gelového laku, se nejlépe chovají v bujónech z lípy, šalvěje, kopřivy nebo máty.

Vystavení vysokým teplotám přispívá ke koncentraci mikroelementů užitečných pro pokožku a nehty, což vede k rychlému a silnému výsledku. Po získání efektu průvodce pokračuje v základních manipulacích. Doporučuje se sjednat podobný postup jednou za měsíc.

Brazilská lázeňská manikúraJedná se o poměrně nový typ nehtové služby. Předložená technika má techniku ​​podobnou předchozí technice, místo horkých lázní se používají pouze rukavice, ve kterých se nehty zdají být ponořeny do zvlhčujících prostředků obohacených o minerální složky. Tato fáze relace trvá asi 10-15 minut, poté se rukavice odstraní jeden po druhém, nehty se zpracují v obvyklém pořadí pro evropskou manikúru.

Všechny potřebné doplňky pro domácí použití této techniky jsou součástí jednorázových souprav.

Suchá manikúraTato metoda není spojena s „lázeňskými“ procedurami za účelem změkčení (napařování) kutikuly, proto se doporučuje pro ošetření silných a zdravých nehtů bez mechanického poškození. Charakteristikou této techniky je absence jakýchkoli speciálních zařízení pro její provádění, schopnost provádět manikúru doma i na jakémkoli jiném místě, například při cestování. Je to jen to, že pokožka je ošetřena odstraňovačem (rozpouštějícím gelem k odstranění mrtvé tkáně), po kterém zbývá pohybovat bočními válečky, provádět čisticí manipulace, mazat destičky tvrdidlem.
Kombinovaná technikaTento typ manikúry je určen pro případy, kdy nelze použít pouze evropskou technologii, protože existuje potřeba eliminovat některé nevýhody, například otřepy, použití kleští nebo jiných kovových nástrojů. S touto technikou lze kombinovat „suché“ a „mokré“ techniky, které se stanoví individuálně.
Hardware manikúraJedná se o typ salonní manikúry, která se provádí pomocí speciálního zařízení určeného k broušení nehtů pomocí rotujících trysek. Tato technika je považována za jednu z odrůd „suché“ techniky.

Evropská manikúra vyžaduje pečlivé studium vyvinuté technologie, protože výběr vhodné možnosti je důležitým rozhodnutím pro každou ženu. Obecné informace o typech prezentovaných metod vám umožní získat odpovědi na hlavní otázky, abyste se připravili na domácí manipulace.

Která manikúra je lepší: lemovaná nebo neomítnutá

Odpověď na tuto otázku spočívá ve fyziologické rovině - neořezaná technika je vhodná pro majitele jemné, tenké kůže bez drsných a rychle rostoucích oblastí kutikuly, které lze odstranit pouze klasickým způsobem pomocí nůžek a kleští.

Evropská manikúra. Co to je, technologie provedení, fotografie

Každá z těchto technik - tradiční nebo evropská - má své výhody i určité nevýhody. Při výběru jedné z technik má zdraví a krása nehtů zásadní význam, takže v této otázce stojí za to hledat komplexní konzultaci s profesionálním kosmetikem.

Co potřebujete pro manikúru

Evropská manikúra je především vybavením domácí procedury speciálním příslušenstvím a požadovanými prostředky.

Sada pro nadcházející relaci by měla obsahovat následující sadu nástrojů a souvisejících skladeb:

 • Ručník. Tento atribut přinese maximální užitek, pokud je vyroben z bavlněné přírodní tkaniny, má vynikající hygroskopičnost (schopnost dávat a absorbovat vlhkost) vláken. Pro tyto účely jsou také vhodné jednorázové papírové ubrousky, které, i když jsou spotřebovány ve zvýšeném množství, jsou považovány za co nejhygieničtější.
 • Nádrž na vodu. Nádoba by měla být zvolena tak, aby se do ní ruka mohla volně vejít.
 • Bavlněné tampony / tampony a odlakovače. Výběr potřebných kapalných formulací (s amoniakem nebo bez něj) závisí na konkrétním typu povlaku - běžným nebo gelovým lakem.
 • Oranžové tyčinky. Tato položka vyrobená ze stejnojmenného stromu má antiseptické vlastnosti a je určena k jednorázovému použití. Každá tyčinka je na jedné straně ostrá, určená k čištění prostoru pod nehtovými destičkami a na druhé straně zkosená, aby odstranila kutikulu po jejím změknutí.
 • Posunovač bude provádět podobné cíle namísto oranžových tyčinek (stěrka na manikúru vyrobená ve formě sekery nebo oštěpu) nebo škrabka. Kterému nástroji dát přednost - musíte se rozhodnout individuálně. Vysoce kvalitní tlačná zařízení, která se skládají z lékařské oceli, během provozu neklouzají v ruce, vyžadují však opatrné zacházení, protože ostré čepele mohou poškodit nehtovou destičku. Plastové varianty těchto zařízení jsou považovány za krátkodobé, proto nejsou oblíbené u manikérů. Doma je zpočátku stále bezpečnější používat dřevěné předměty.
 • Pilník nebo lešticí buff... Toto příslušenství, nejčastěji vyráběné ve formě mnohostěnů, je pokryto speciálním přírodním nebo umělým materiálem s vysokým stupněm oděru (tvrdosti). Takový nástroj je určen k přípravě hřebu na nanášení laku - broušení a vyhlazení stávajících nepravidelností desky. Časté používání souboru by nemělo být zneužíváno, stačí jej použít 1-2krát za měsíc.
 • Kutikulový olej. V lékárně si můžete koupit podobné složení, které upřednostňuje takové nasycené látky, jako je například broskev, produkt z čajovníku, bambucké bobule a další složky. Nástroj se používá v konečné fázi k odstranění kutikuly. Při výběru odstraňovačů nebo keratolik se doporučuje věnovat pozornost složkám, které obsahují: vitamin E, mléčné a ovocné kyseliny.
 • Základna. Látku představuje hustá gumová hmota, která slouží k vyrovnání dlahy před jejím přímým zabarvením gelovým lakem, zlepšení přilnavosti („lepení“) nehtů a působí jako prevence třísek.
 • Primer. Role této složky spočívá v překladu termínu z angličtiny a znamená slovo „primer“. Nástroj plní téměř stejnou funkci jako základna, ale má zásadní rozdíly - látka nevytváří samostatnou vrstvu, je určena k odmašťování a sušení nehtové ploténky, působí jako druh lepicí pásky zajišťující „spojení“ umělého materiálu a nehtu. Aktualizovanou možností pro mírně měkký lak na nehty s průsvitným saténovým efektem je matný nebo lesklý povrch.
 • Pemza. Jedná se o univerzální nástroj vyrobený z přírodního materiálu neomítnutou technikou. Je vhodné zvolit produkt se zaoblenými konci a malými buňkami.

Evropská manikúra. Co to je, technologie provedení, fotografie

Evropská manikúra jsou dobře upravené ruce s jemnou a sametovou pokožkou, dokonale zpracované nehty. V závěrečné fázi byste určitě měli použít kvalitní krém na ruce.

Takový standardní produkt, nezbytný pro vyhlazení pocitu suché pokožky, plní další důležitou funkci - působí jako epidermální (lipidová) bariéra a účinně řeší mnoho kožních problémů.

Vlastnosti evropských souborů na manikúru

Při provádění neomítnuté techniky má specializovaný nástroj určité rozdíly od obvyklých předmětů používaných k opravě délky a tvaru nehtových destiček.

Princip činnosti pilníku, navrženého speciálně pro evropskou manikúru, zůstává stejný, ale konstrukční vlastnosti předmětu mají specifické rysy kvůli účelu použití příslušenství - aplikace na měkké, nekeratinizované oblasti pokožky probíhá s nejšetrnějším a nejbezpečnějším účinkem.

Evropská manikúra. Co to je, technologie provedení, fotografie

Materiál pilníku, vyrobený ze skla, křišťálu nebo diamantu, je obzvláště elastický a pružný, struktura předmětu opakuje konfiguraci voštin.

Během manipulace s předem napařenými prsty zůstává nástroj suchý, což vám umožní bez námahy pracovat se pilníkem v libovolném směru bez rizika poranění kůže / kůžičky nebo dokonce minimálního poškození.

Domácí technologie

Technologie předložené neomítnuté techniky však není komplikovaná abyste dosáhli maximálního efektu, musíte jasně postupovat podle následujících kroků:

 1. Nejprve si musíte důkladně umýt ruce, ošetřit je antiseptiky. Nástroje by měly být dezinfikovány.
 2. Pokud se během procedury použije pemza, měla by být mírně navlhčena, což způsobí, že kámen bude měkčí a nebude traumatizovat tkáně přiléhající k nehtové ploténce.
 3. Zpočátku je nutné upravit tvar a délku nehtů pomocí speciálního pilníku, který je během práce držen v úhlu 90 °. Nejlepším řešením by byl skleněný nástroj, který nepoškodí pokožku, nepraská nebo nebude mít rozštěpené nehty. Soubor by měl být veden jedním směrem. Aby se talíře následně neodlupovaly, doporučují mistři manikúry dát nehtům čtvercový nebo oválný tvar.
 4. Poté můžete začít napařovat pokožku rukou pomocí vůní a změkčujících prostředků. Bude užitečné předem ošetřit prsty peelingem, který pokožku zjemní, a současně odstranit drobné otřepy.
 5. Pokud po ruce nejsou žádné speciální produkty, můžete připravit roztok 3 litry čištěné vody, 10-12 kapek základního oleje, 5-6 plátků citronu, 2 lžíce. l. mořská sůl.
 6. V další fázi si musíte otřít prsty ručníkem nebo jednorázovými papírovými ubrousky, poté musíte na kutikulu a okolní tkáň nanést speciální prostředek (odstraňovač) změkčujících vlastností. Jeho trvání je uvedeno výrobcem na nádobě na balení.
 7. Poté pomocí oranžové tyčinky jemně, bez silného tlaku na destičku, přesuňte kutikulu do spodní části kořene nehtu.
 8. Nyní je nutné uvolněné lůžko zpracovat pemzou. To by mělo být provedeno jemnými pohyby, nasměrováním kamene jedním směrem, jako by vymazáním nějakého nápisu byla guma. Pokud se pro tyto účely používá krém, měl by se nanášet na pokožku a nehty kruhovým způsobem.
 9. Po provedených manipulacích je nutné odstranit zbytky kosmetického přípravku ubrouskem, aplikovat změkčovací krém na ruce masážními pohyby.
 10. Pokud si musíte nehty zakrýt barevným lakem, musíte destičky odmastit základním nátěrem, před nanesením barvy použijte dříve zakoupený podklad a vrchní nátěr.

Evropská manikúra. Co to je, technologie provedení, fotografie

Evropská manikúra je univerzální technikou, proto je předložený postup plně vhodný jak pro spravedlivější pohlaví, tak pro silnou polovinu lidstva.

Video o evropské manikúre

Hlavní třída evropské manikúry:

Ohodnoťte článek
Móda, styl, líčení, manikúra, péče o tělo a obličej, kosmetika
Přidat komentář

Makeup

Manikúra

Účesy